2012/08/29

KontrA2punkt festival

http://www.kontra2punkt.cz
https://www.facebook.com/events/266741773436731/

festival post-žánrové menšinové hudby

pátek 21. 9.
Napszyklat (PL)detail
Shibuya Motors (SK)detail
Tóth Kína Hegyfalu (HU)detail
Count Portmon (CZ)detail

sobota 22. 9.
Tom Smith (US)detail
Primordial Undermind (US/AT)detail
gnd + cil (SK/CZ)detail
Head In Body (CZ)detail
21. - 22. 9. 2012
Café V lese (Krymská 12, Praha 10)


A2 – kulturní čtrnáctideník uvádí:

KontrA2punkt festival post-žánrové menšinové hudby
21.–22. 9. 2012
Café V lese (Krymská 12, Praha 10)
začátky v 19:30

První ročník festivalu současné experimentální hudby KontrA2punkt si klade za cíl představit českému publiku soudobou post-žánrovou hudební tvorbu s přesahem k jiným uměleckým formám. Jakkoli je programovým úběžníkem a výchozím bodem tvorby většiny zúčastněných umělců hudební experiment, těžiště jednotlivých produkcí leží v osobitých přístupech k „hraničnímu“, žánry přesahujícímu výrazu (příkladem těchto strategií je např. práce se zvukem jako textem, řeč těla, využití hlasu jako hudebního nástroje, zkoumání fyzických kvalit zvuku, dekonstrukce žánrových hudebních forem).
Vystoupí avantgardní acid freerockové uskupení Primordial Undermind (US/AT), vokální ekvilibrista Tom Smith (US), člen rané sestavy Pussy Galore, skupin To Live & Shave In LA, Ohne nebo Rope Cosmetology, polští experimentální „hiphopeři“ Napszyklat, slovenské noise/jazz-coreové duo Shibuya Motors, maďarská dvojice Tóth Kína Hegyfalu, spojující noise a poezii, český projekt Count Portmon, dolující těkavou zvukovou matérii z útrob walkmanů, dvojice Head In Body se svou neurotickou verzí minimalistického techna a československé audiovizuální duo gnd + cil. Po skončení koncertů bude vždy následovat afterparty, vystoupí Sleep on Speed DJs a další.


kontakt:
klamm@advojka.cz, klimes@advojka.cz (dramaturgie)
kaplan@advojka.cz (média)

web:
www.kontra2punkt.cz
www.advojka.cz
www.cafevlese.cz

Last.fm: http://www.last.fm/festival/3331018+kontrA2punkt

Tóth Kína Hegyfalu (HU)

Maďarská zpěvačka, básnířka a ilustrátorka Kinga Toth tvoří společně s kytaristou a vizuálním umělcem Gergely Normalem dvojici, která balancuje na pomezí syrového post-punkového minimalismu a expresivní lyriky. Za vznikem jejich jména se skrývá chyba, ironičtí jsou i na svém novém albu Inner Rooms, které vyšlo 2. srpna na labelu Turbinicarpus (ten ho nabízí také volně ke stažení).
http://soundcloud.com/tothkina2
http://www.turbinicarpus.net.ua/catalogue/tbc021.html

Café V lese
Krymská 12, 10100 Prague, Czech Republic