2013/04/27

BRATISLAVA, WE ARE COMING!

https://www.facebook.com/events/154344494735514/

LIVE EVIL, festival of extreme contemporary music
2.5.2013
Fuga club, Továrenská, Bratislava
start 21:00

Festival súčasnej extrémnej hudby: LIVE EVIL venuje prvé tohtoročné vydanie trom nástrojom: elektrickej gitare, tube a tyči. 
✖ 
Poňatie experimentálnej hudby hranej prostredníctvom elektrickej gitary bude mať svoje zastúpenie z Poľska v podobe virtuózneho Michala Dymneho, ktorý prišiel s fenomenálnymi free-impro hráčmi: Vascom Trillom a Dóra Attilom. Česko zastupuje gitarista, elektronik, producent a hlavne výborný hudobník Ladislav Mirvald. Z Maďarska sa predstaví "cukitrash" (experimentálne noise - nowave duo) Tóth Kina Hegyfalu.

Budeme môcť počuť gitaristu a výtvarníka Gergelyho Molnára spoločne s poetkou a speváčkou Kingou Tóth.

Tuba zmení pohľad na tento festival. Jej jednoznačný zvukový, rozmerový, hlasitostný potenciál ju automaticky predurčuje pre rozširovanie načúvania noise music. Mladý hráč na tubu Dominik Kobulnický posunie tubu do nových zvukových dimenzií.

Tyč je nástroj pre "poledance" tanečníčku Shivu, ktorú zavolalo duo MY LIVE EVIL: Alexander Platzner a Miroslav Tóth, aby vytvorili elektronicko - akusticko - tanečný Gesamtkunstwerk. Próra je slávne neslávny priestor, ktorý dali postaviť nacisti pre vlastnú rekreáciu. Tyč je prostriedok pre tanec, ktorý nemusí znamenať iba striptease.

Štvrté pokračovanie My Live evil (label Nomad Sky Diaries) bude načne symfonickejšie. Namixované podklady vážnej nemeckej hudby (znevažovanej nacistami) sa vyskytnú v kombinácií so zvukom DIY hudobných nástrojov, obrovských rúr - tzv. bazúk - aluzujúcich saxofón. Úplnosť prevedenia dotvorí akt pôvabného a športového tanca na tyči. Táto kombinácia nebude relaxom pre nacistov.